2019 Yılında Trend Olacak 5 Kol Saati Modeli

04.12.2018
A+ A-
2019 Yılında Trend Olacak 5 Kol Saati Modeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 yılını tamamladık ve 2019 bizleri yepyeni trendlerle karşılayacak. Her sektörde olduğu gibi saat sektöründe de çeşitli modeller trend olacak. Kimileri kol saatlerini sadece geleneksel olarak işlevi için kullanılıyor kimileri ise artık işlevinden ziyade aksesuar olarak kullanıp tarzını tamamlıyor. 2019 yılında kol saatlerinde trend olacak 5 modeli sizlerle paylaşıyoruz.

1. Vintage Kol Saatleri

Tarihten esinlenen tasarımlar yılın kahramanlarıdır. İster yirmili yılların zarifliğine, ister 1950 ve 1960'lardaki yeni nesnelliğe, isterse de yetmişlerin kasıtlı olarak açısal tarzına ya da retro olsun, nostalji ile el ele geçen zamanımızın bir fenomeni. Vintage kol saati modelleri ile geleceğin baş döndürücü yolculuğunda kendinizi sabit tutmak için geçmişin değerlerine bağlı kalabilirsiniz.

 

Arşivler yeni fikirlerin kaynağı haline geliyor, çünkü saat markaları da tarihlerindeki simgeleri hatırlamada rahatlık sağlıyor. Teknolojileri, işlevleri veya tasarımları nedeniyle en çok satan modeller, çağdaş bir görünüm ve modern teknoloji, kalite ve işlev durumuyla yeniden yorumlanmaktadır.

 

                       

 

 

2. Three-hand Kol saatleri 

Saatlere en saf fonksiyonlarında ölçüm zamanının bir enstrümanı olarak bakarsanız, bu tekil bir göreve indirilir: saat, dakika ve saniye cinsinden zamanı gösterir. Bu, günlük rutinimizi belirleyen ritimdir: her biri 60 dakika 60 saniye 60 saliseye: bu önlemler dahilinde, günümüzün çalışmalarını yürütürüz.

Takvim, alarm saati veya durdurma işlevi gibi ek işlevler veya komplikasyonların yanı sıra, saatin geleneksel amacının yerine getirilmesi için gereksizdirler. Bununla birlikte, tarih gösterimi yararlı bir ek bilgidir, çünkü şimdiki zamanın telaşlı ritmi bazen kendimizi kaybetmemize neden olur.

 

  

 

 

3. Küçük Kadranlı Kol Saatleri

Kol saatleri yıllarca bolca çapa sahip olduktan sonra, birkaç yıl içinde daha küçük boyutlara ve daha dar boyutlara doğru bir eğilim gerçekleştirmektedir. Vaka çapları erkekler için de biraz mütevazı ve ortalama 39 ila 42 milimetre arasında ölçülür.

 

  

 

4. Kol Saatlerinde Mavi Modası

Kol saatleri dünyasında son yıllarda mavinin yükselişi ile başka hiçbir renk rekabet etmemektedir. Her türden komplikasyon sergilemek için bir sahne oluşturmak, sanatsal seçim sağlayan pratik olarak sonsuz tonlar ve nüanslar göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. Dört ila beş yıl önce başlayan mavi mucize, siyah ve beyaz kayışların yanına sıkıca dikildi. Mavi kadranlı yeni modelleri için

 

  

 

5. Kol Saatlerinde Yeşilin Yükselişi

Saatler dünyasında mavi hala önde olsa bile, renk deneyleri söz konusu olduğunda, yeşil için ihtiyatlı bir şekilde ortaya çıkan bir eğilim ortaya çıkıyor. Saat markaları arasındaki bu trend, PANTONE renk enstitüsü 2018'in moda renk trend raporunda yeşilin en üst sıralamasını doğrulamaktadır. PANTONE ‘Oldukça serin ve berrak yeşil tonu 2019 saat modasına yön verecek.’ diyor.